क्यान इन्फोटेक मेला माघमा


सूचना प्रविधि विकास तथा विस्तारसम्बन्धी जानकारी दिन आगामी माघमा क्यान इन्फोटेक मेला हुने भएको छ । राजधानीको भृकुटीमण्डपमा हुने लागेको  १७ औँ इन्फोटेक मेला हो । सूचना र प्रविधिको विकाससँगै देखिएका नयाँ सामग्रीको अवलोकनका साथै प्रविधिसम्बन्धी जानकारी मेलामा गराइने कम्प्युटर एसोसिएसन अफ नेपाल (क्यान) ले जनाएको छ । मेला माघ १८ देखि २३ गतेसम्म ६ दिन चल्नेछ ।

मेलामा २ सय ४० स्टल बुकिङ खुला गरिएकामा सबै स्टल बुकिङ भइसकेका छन् । मेला सुरु हुन दुई महिना बाँकी हुँदै स्टल बुकिङ सुरु गर्दा पनि मागअनुसार दिन नसकिएको क्यानले जानकारी दियो । करिब २० कम्पनी ‘वेटिङ’ मा छन् गत वर्षभन्दा व्यवसायीहरूले ब्रान्डिङमा चासो दिएको क्यानका सचिव नारायण न्यौपानेले भने, “स्टल माग धेरै भएको छ, गत वर्षभन्दा यस वर्ष १० वटा स्टल बढी भए पनि बुकिङ खुला गरेकै दिन सबै सकियो,” न्यौपानेले भने ।

इन्फोटेक मेला सूचना प्रविधिको प्रत्यक्ष अवलोकन तथा प्रविधिसँग लागेका जिज्ञासा राख्ने स्थलका रूपमा लिइएको छ । मेलामा मोबाइल, ल्यापटप, क्यामेरा, कम्प्युटरलगायत इलेक्ट्रिक सामग्रीहरूमा सर्वसाधारणको आकर्षण छ । धेरै स्टल बुकिङ गर्नेमा गोल्छा हाउस, सागर ब्रदर्श, डेल एचपी छन् । यी कम्पनीले दुईदेखि पाँचवटा स्टलसम्म बुकिङ गरेका छन् ।  

राजधानी पछि छिट्टै पोखरा, दाङको घोरोही, नेपालगन्ज, चितवन तथा धरानमा इन्फोटेक मेला गर्न लागिएको क्यानले जनाएको छ । गत वर्षभन्दा यस वर्ष क्यानमा सर्वसाधारणको चाप बढ्ने अनुमान क्यानको छ । सूचना प्रविधिका क्षेत्रमा सर्वसाधारणलाई सचेत पारिने भएको छ ।

मोलिट्रोनिक्सले डेल, एचपी, कम्प्याक, एसर, तोषिबा, लेनेभोलगायतका नयाँ विशेषता भएका ल्यापटप कम्प्युटर प्रदर्शनीमा राखेको छ । इन्फोटेक आयोजकले प्रदर्शनीमा ४ लाख सर्वसाधारणले अवलोकन गर्ने अनुमान गरेका छन् ।

Posted by: Raju Gurung

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.