रोजगारीका लागि साउदी पुगेका १५ नेपाली अलपत्र


२८ असार, काठमाडौं । बैदेशिक रोजगारका लागि साउदी अरब पुगेका १५ नेपाली विचल्लीमा परेका छन् । काठमाडौंस्थित शिखर इन्टरनेशनल मेनपावर सर्भिसबाट गतहप्ता साउदी पुगेका नेपालीहरु कम्पनीले भनेको सेवा र सुविधा नपाएपछि विचल्लीमा परेका हुन् । समस्यामा पर्नेहरुमा शिवबहादुर कार्की, ईश्वर भण्डारी, मुक्तबहादुर महत, बालकृष्ण पौडेल, लाक्पा सिंह घिसिङ, टंकप्रसाद पौडेल, टेकबहादुर भुजेल लगायत छन् । उनीहरूको नेपालको ठेगाना भने खुलेको छैन । पीडितले आफूहरुलाई तत्काल स्वदेश झिकाउनका लागि पहल गर्न अनुरोध गरेका छन् ।

शिखर इन्टरनेशनलबाट साउदी जानु अघि उनीहरुलाई कम्पनीभित्रको मार्वलको काम र मासिक तलब साउदी रियाल एक हजार उपलव्ध गराउने सम्झौता भएको थियो । तर, कम्पनीले बाहिरी जोखिमपूर्ण काममा लगाएको र चार महिनासम्म तलब नदिने बताएपछि उनीहरु समस्यामा परेका हुन् । मेनपावरलाई प्रतिव्यक्ति एक लाखभन्दा बढी रकम बुझाएर गएका यी नेपालीहरु मेनपावरले आफूहरुमाथि अन्याय र ठगी गरेकोले सम्बन्धित निकायलाई चासो लिइदिन आग्रह गरेका छन् ।

मेनपावरका प्रबन्ध निर्देशक अनुराज प्रधानले यो विषयमा जानकारी आइनसकेको बताउनु भयो । समस्याको विषयमा पीडितहरुले श्रम विभागमा टेलिफोनमार्फत जानकारी गराईसकेको श्रम विभागका महानिर्देशक मोहनकृष्ण सापकोटाले जानकारी दिनुभयो । ‘यो समस्याको ’boutमा विभागमा लिखित उजुरी नपरेपनि तत्काल अनुसन्धान थालिनेछ,’ महानिर्देशक सापकोटाले भन्नुभयो ।

Sabhar: Onlinekhabar

One response to “रोजगारीका लागि साउदी पुगेका १५ नेपाली अलपत्र

  1. manpowerka blody harulai tokla bagan ma lagera rukhma kati hani thadai shukaunu parne ho

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.