स्नाइडर अनौठो कीर्तिमानको नजिक


हल्यान्डका प्लेमेकर वेस्ले स्नाइडरले विश्वकपको उपाधि भिडन्त जितेर यस सत्रमा अनौठौ कीर्तिमान बनाउने कोसिस गर्नेछन् । यस सत्रमा अहिलेसम्म उनले खेलेका सबै प्रतियोगिता जितेका छन् । स्नाइडरको टिम इन्टर मिलानले यस सत्रमा इटालियन लिग र इटालियन कपको उपाधि जित्नुका साथै विश्वकै सबभन्दा ठूलो क्लब फुटबल प्रतियोगिता च्याम्पियन्स लिग पनि जित्न सफल भएको थियो । अहिले स्नाइडर विश्वकप जितबाट पनि एक पाइला मात्र टाढा छन् । यसैगरी, विश्वकपको समापनसम्ममा स्नाइडरको खुट्टामा गोल्डेन बुट भएमा पनि अचम्म मान्नुपर्ने छैन । स्पेनका डेभिड भिल्लासँगै स्नाइडर पाँच/पाँच गोल गरेर सर्वाधिक गोलकर्ताको सूचीमा सबभन्दा अगाडि रहेका छन् ।

यो महान् उपलब्धि हो, हल्यान्डको लागि पनि राम्रा कुरा भइरहेका छन्, विश्वकपमा लगातार छ खेल जित्नु साँच्चिकै गर्वलायक विषय हो, अब हामीसँग केही समय मात्र छ, ९० मिनेटको खेलमा तयार हुन- स्नाइडरले बताए- फाइनलमा खेल्नु विशेष हुन्छ, इन्टर मिलानसँग रहेर मैले अनुभव बटुलिसकेको छु, अब राष्ट्रको लागि गौरव दोहर्‍याउनुछ, यस्तो मौका कहिलेकाँही मात्र आउँछ, मैले साथी खेलाडीलाई पनि यसलाई ठूलो मौकाको रूपमा लिएर उपाधि भिडन्तमा आफूसँग जे जति क्षमता छ, त्यो सबै मैदानमा निकाल्न भनेका छु ।

उरुग्वेविरुद्धको सेमिफाइनलमा पूर्वार्द्ध १-१ ले बराबरीमा सकिएपछि हल्यान्डलाई दोस्रो हाफ कठिन हुने अनुमान गरिएको थियो तर खेल सकिन बीस मिनेट बाँकी छँदा स्नाइडरको गोलले हल्यान्डको लागि खेल सहज बनेको थियो । प्रतियोगितामा उनको यो पाँचौँ गोल थियो । एजेन्सी

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.