राजधानीमा कारबम विस्फोट / पाँच घाइते, बाल नर्सिङहोम क्षतिग्रस्त


काठमाडौं, वसुन्धरास्थित इशान बाल नर्सिङ होमनजिक रोकिराखेको मारुती कारमा मंगलबार बिहान बम विस्फोट भएको छ।विस्फोटबाट बा७च ५५३९ नम्बरको मारुती कार जलेर पूर्णरूपमा क्षति भएको छ। उक्त विस्फोटमा परी ५ जना र्सवसाधारण घाइते भएका छन्। विस्फोटको जिम्मेवारी यसअघि कहिल्यै नाम नसुनिएको स्वतन्त्र नेपाल दलले लिएको छ। इशान बाल नर्सिङ होमअगाडि रोकी राखिएको कारमा बिहान सवा ७ बजे बम विस्फोट भएको थियो। विस्फोटबार्ट इशान नर्सिङहोममा समेत क्षति पुगेको छ।

विस्फोटनमा परी साइकल पसले पोल्टन ठाकुर, भरत केसी, नयन सुवेदी, सोमनाथ महतो र विष्णु थापा घाइते भएका छन्। घाइतेहरूको शिक्षण अस्पताल महाराजगन्जमा उपचार भइरहेको छ। स्वतन्त्र नेपाल दलले संविधानसभाको म्याद एक वर्षथप गरेको विरोधमा उक्त विस्फोट गराएको जनाएको छ।

विस्फोटलगत्तै त्यस क्षेत्रमा पुगेको नेपाली सेना र प्रहरीको टोलीले दुईवटा सकेट बमसमेत फेला पारेको थियो। नेपाली सेनाको टोलीले उक्त बम निष्क्रिय पारे पनि प्रहरीले भने घटनाका ’boutमा स्पष्ट पार्न सकेको छैन। प्रहरीले कारका चालकलाई नियन्त्रणमा लिएको जनाएको छ।

प्रहरीले अनुसन्धानका लागि कार चालक दीपक विश्वकर्माका साथै नवीन विष्ट, राजु खत्री र अर्का एक व्यक्तिलाई घटनास्थलबाटै नियन्त्रणमा लिएको छ। पक्राउ परेका विष्टले दुईवटा टिनको भाँडोमा २०/२० लिटर पेट्रोल कारमा लिएर आएको प्रहरीवृत्त महाराजगन्जका प्रमुख प्रहरी नायब उपरीक्षक दीपक थापाले जानकारी दिनुभयो। यद्यपि पेट्रोल ल्याउनुको उद्देश्य भने अझै खुलेको छैन।

विस्फोटमा परेको कार एकीकृत नेकपा (माओवादी) निकट टयाक्सी व्यवसायी महासंघका कोषाध्यक्ष राम अधिकारीको रहेको खुलेको छ। अधिकारीले बिहानै ड्राइभरले कार लिएर हिँडेको जानकारी दिए। अधिकरीले चार दिनअघि ९ लाख ८५ हजार तिरेर उक्त कार किनेका थिए।

एकाबिहानै भएको विस्फोटले राजधानीबासी त्रसित भएका छन्। वसुन्धराबासीले यस घटनापछि राजधानीमा पनि सुरक्षाको अनुभूति गर्न सक्ने अवस्था नरहेको बताएका छन्।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.