गिरिजाबाबुको अन्तिम दाह संस्कार सम्पन्न


नेपाली कांग्रेसका सभापति एव‍म पूर्व प्रधानमन्त्री गिरिजाप्रसाद कोइरालाको साँझ आर्यघाटमा अन्त्यष्टी सम्पन्न गरिएको छ । उहाँको पार्थिव शरीर पशुपति पुर्‍याइए पछि विशिष्ठ कक्षमा तयार पारीएको चितामा उहाँकी छोरी तथा परराष्ट्रमन्त्री सुजाता कोइरालाले दागबत्ति दिनुभएको थियो ।

उक्त अवसरमा प्रधानमन्त्री माधवकुमार नेपाल, विपक्षी दलका नेता प्रचण्डलगायतका प्रमुख राजनीतिक दलका नेता, मन्त्रीगण, सभासद्‍, उच्च पदस्थ सरकारी कर्मचारीहरु, विदेशी कुटनीतिक नियोगका प्रतिनिधिहरु, भारतबाट आउनु भएका विशिष्ठ पाहुनाहरुका साथै ठूलो संख्यामा सर्वसाधारणको उपस्थिति रहेको थियो ।

दशरथ रंगशालाबाट सुरु भै त्रिपुरेश्वर, सुन्धारा, रत्नपार्क, पुतली सडक, मैतीदेवी, पुरानो बानेश्वर, बत्तिसपुतली, गौशाला हुँदै उहाँको पार्थिव शरीर पशुपति पुर्‍याइएपछि पूर्ण राजकिय सम्मानका साथ उहाँको दाहसंस्कार भएको थियो । सो शवयात्रामा कांग्रेस नेता शेरबहादुर देउवा, रामचन्द्र पौडेल र शुशिल कोइरालालगातार सरिक हुनुहुन्थ्यो ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.