नेपाली जन प्रगतिशील माच बहराइनको अन्तरकि्रया कार्यक्रम


सन्तोष दाहाल, बहराइन

नेपालमा चलिरहेको राजनैतिक तरलता र प्रवासीन वाध्य नेपालीहरुको स्थितीलाई मध्य नजर राख्दै नेपाली जनप्रगतिशील माच बहराइनले नेपाली जनयुद्धको १५औं वार्षिकउत्सव पारेर १२ फेव्रुवरी २०१० का दिन बहराइनको सित्रा स्थित मोःमो इन्टरनेशलन क्याट्रीङ्ग सेन्टरको हलमा राष्ट्रिय स्वाधिनता, नागरिक सर्वोच्चता, संघीय गणराज्य र प्रवासीहरुको भुमीका बिषयक एक दिने अन्तरकि्रया कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।
 
यस कार्यक्रमका सभापतित्व सोही माचका अध्यक्ष श्री अर्जुन धमलाले गर्नु भएको थियो भने प्रमुख अतिथी समाजसेवी श्री गम गुरुङ्ग हुनुहुन्थ्यो । बहराइन स्थित बीभीन्न संघ संस्थाका प्रतिनीधिहरु अतिथीको रुपमा उपस्थित हुनुभएको थियो । माथि उल्लेखीत बिषयमा उपस्थित अतिथिहरुले आ-आफ्नो धारण राख्नु भएको थियो । भने नेपाली एकत्ता समाज बहराइनका प्रतिनिधी श्री श्यामलाल पन्थले नेपालमा कीन संघीय गणराज्य चाहियो अहीले नेपाल गणराज्य नहुँदा त नेपालको सीमा मीचेको ’bout बोल्न नसकेको बेला नेपाललाई बिभीन्न जातीय गणराज्यमा टुक्राईएको बेला त्यो जातीय गणराज्यले सीमा रोक्न सक्छ ? भारतमा बिभिन्न राज्य भएकोले ती राज्यहरुमा एक आपसमा लडीरहेका छन् र त्यहाँ जातीय दंगा चलीरहेको अबस्थामा भारत केन्द्रिय सरकारले केही गर्न सकीरहेको छैन भनें नेपालमा पनि त्यसतै जातीय दंगा हुदैन भन्ने के ग्यारेन्टी छ ? आदी प्रश्नहरु राख्नु भएको थियो र उहाँको सवालहरुलाई जन प्रगतीशिल माचका उपाध्यक्ष श्री देबीलाल डुम्रले प्रस्ट्याउनु भएको थियो ।

यस माचब का.वा. महासचिव श्री डबेन्द्र तिरुवाले संचालन गर्नु भएको उक्त कार्यक्रमको बिच बिचमा श्री लालबहादुर पुर्वछाने मगर र श्री देबीलाल डुम्रेले जनवादी गीत गाएर कार्यक्रमलाई मनोरन्ज प्रदान गर्नु भएको थियो । भनें उक्त कार्यक्रमको समापन सोही कार्यक्रमका सभापति तथा यस माचका अध्यक्ष श्री अर्जुन धमलाले गर्नु भएको थियो ।

-Ram Shrestha – Saudi Arab

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.