मूर्ख हो बन्दको नाटक बन्द “टिप्पणी”


बन्द गरेर जनताको समर्थन देखाउँछु भन्या होला, बन्द नगरे गाडी फोर्ने, पसल फोर्ने काम नगरे त कसले पो बन्द गर्थ्यो होला । दबाबमा बन्द गराउने अनि आफ्नो आफ्नो समर्थन छ भनेर देखाउने ? नेपाली जनतालाई भेंडा नै ठानेका छन् बा यी नेताहरुले । एउटा आयो फलानो कुरो चाहिन्छ भनेर बन्द गर्‍या छ, अर्को आयो त्यही कुरो दिन हुन्न है भनेर बन्द गर्‍या छ । कति नाटक हेर्ने हो हामीले ? वाहियात! यही महिनामा मात्रै दुई वटा बन्द भए । अस्ति १७ गते आदिवासी जनजाति वृहत मोर्चाले बन्द गर्‍यो अनि आज बन्द गरेको छ राष्ट्रिय जनमोर्चाले ।

एउटाले संघीयताको समर्थनमा बन्द गरेका थिए, अर्कोले विरोधमा । दुवै पटक बन्द भए, के बन्दलाई जनमत संग्रह ठानेका छन् उनीहरुले ? बाध्यतामा र दबाबमा बन्द गरेकाहरुलाई समर्थन ठानेका छन् उनीहरुले ? यी नेताहरुको बुद्धि कहिले आउने होला खै ?? अब संघीयताको विरोधमा बन्द गरेको विरोधमा संघीयता समर्थकहरुले अर्को बन्द गर्ने होलान् ? त्यसको विरोधमा संघीयता विरोधीहरुले अर्को बन्द ? बन्द गरेर माग पूरा गर्न लगाउने यो तरिका नै बन्द गर्ने चाहिँ कसले होला खै ? वहाँ फेरि डल्लै अर्को बन्द त बाँकी नै छ- माघ १० गतेदेखिको माओवादीको बन्द । यो बन्द त झन् अनिश्चितकालीन पो रे त, उफ ! उनीहरुले पनि राष्ट्रियताका लागि बन्द गर्न लाग्या रे, यिनीहरु अर्थात् आज बन्द गरेकाहरुले पनि राष्ट्रियताका लागि नै बन्द गर्न लाग्या रे । बन्द गर्दैमा राष्ट्रियता बलियो हुने क्या गज्जबको काइदा जानेका हगि यी नेताहरुले !

One response to “मूर्ख हो बन्दको नाटक बन्द “टिप्पणी”

  1. Manoj ji,

    Analytically satirical view point. Wonderful!

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.