चौथो गैरआवासीय सम्मेलन असोज २७ देखि काठमाडौंमा हुने पक्का


६-असोज, काठमाडौ । तेस्रो मुलुकमा बसोवास गरिरहेका गैरआवासीय नेपालीको तीनदिने चौथो विश्व सम्मेलन आगामी असोज २७ गतेदेखि काठमाडौँमा हुने परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ । उक्त सम्मेलनलाई सफलतापूर्वक सम्पन्न गर्न परराष्ट्र मन्त्री सुजाता कोइरालाको संयोजकत्वमा वरिष्ठ सरकारी अधिकारीहरु, उद्यमी, व्यवसायी, गैरआवासीय नेपाली सङ्घका पदाधिकारी र लब्धप्रतिष्ठित व्यक्ति सम्मिलित उच्चस्तरीय आयोजक समितिसमेत गठन भएको छ । 
गैरआवासीय नेपाली सङ्घको विश्व सम्मेलन यसअघि सन् २००३, २००५ र २००७ मा सम्पन्न भइसकेको छ । सङ्घको निर्वाचन प्रत्येक दुई वर्षमा हुने प्रावधान छ। सम्मेलनमा करिब ५०० गैरआवासीय नेपालीहरु सहभागी हुने बताइएको छ । चौथो विश्व सम्मेलनका अवसरमा वैदेशिक रोजगारी र विप्रेषण, आर्थिक कूटनीतिमा गैरआवासीय नेपालीको योगदान तथा नेपालको आर्थिक र सामाजिक विकासमा गैरआवासीय नेपालीको भूमिकाका विषयमा छलफल हुनेछ । यसै सम्मेलनले चौथो कार्यकालका निम्ति अध्यक्षको निर्वाचनसमेत गर्नेछ । गैरआवासीय नेपालीका सम्बन्धमा आवश्यक व्यवस्थापन गर्ने उद्देश्यले सरकारले गैरआवासीय नेपाली ऐन, २०६४ र नियम, २०६६ जारी गरिसकेको छ। परराष्ट्र मन्त्रालय र विदेशस्थित नेपाली कुटनीतिक नियोगमार्फत सरकारले गैरआवासीय नेपाली परिचयपत्र प्रदान गर्नेतर्फ कार्य भइरहेको परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ । सरकारले गैरआवासीय नेपालीको दक्षता, प्रविधि, सीप र आयआर्जनबाट नेपालको सामाजिक आर्थिक विकास हुने र गरिबी निवारणमा मद्दत पुग्ने विश्वास लिएको छ ।

One response to “चौथो गैरआवासीय सम्मेलन असोज २७ देखि काठमाडौंमा हुने पक्का

  1. aba kun chor aaune ho netritwa ma

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.